Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2012 – N.A.O.B.B

Master Admin 6 October, 2012 0
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2012 – N.A.O.B.B

Ολοκληρώθηκαν με επιτυχία οι αγώνες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος TECHNO 293  – 2012 που διοργανώθηκαν από την Ελληνική Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία σε συνεργασία με τον Ναυτικό Αθλητικό Όμιλο Βάρης-Βάρκιζας, στον κόλπο της Βάρκιζας.

Στους αγώνες που διήρκεσαν τρεις ημέρες, από τις 5 έως τις 7 Οκτωβρίου 2012, πήραν μέρος 45 αθλητές Techno 293 & 11 αθλητές RS:X.

Την πρώτη ημέρα ο βόρειος άνεμος που σταδιακά ανέβηκε στους 14 κόμβους βοήθησε να ολοκληρωθούν 3 ιστιοδρομίες.  Η ένταση στην προσπάθεια των αθλητών μέχρι να συνηθίσουν τον στίβο ήταν μεγάλη. Την ίδια στιγμή υπήρχαν πολλές ανακατατάξεις στην βαθμολογία.

Η δεύτερη μέρα ήταν γεμάτη εκπλήξεις για τους αθλητές.  Ο σταθερός βόρειος άνεμος με ένταση που ξεπερνούσε τους 19 κόμβους βοήθησε στην διεξαγωγή τριών πολύ γρήγορων ιστιοδρομιών με πολύ μεγάλο ανταγωνισμό & ένταση. Οι πιο μικροί αθλητές καθώς και οι νεοεισερχόμενοι στην κατηγορία τους πραγματικά δοκίμασαν τις αντοχές τους.

Την τρίτη ημέρα  επικράτησαν ασθενείς Δυτικοί & Νότιοι άνεμοι  με τους μικρότερους και ελαφρύτερους αθλητές να έχουν το πλεονέκτημα.

Ηταν ένα τριήμερο όπου όλοι οι αθλητές ευχαριστήθηκαν «Windsurfing».

Συγχαρητήρια σε όλους  τους αθλητές που έλαβαν μέρος αλλά και στους γονείς που στηρίζουν τις προσπαθειές τους.

Ευχαριστούμε τον Ναυτικό Αθλητικό Ομιλο Βάρης – Βάρκιζας για την άψογη διοργάνωση των Αγώνων  και την φιλοξενία του

Διεξήχθηκαν συνολικά 9 ιστιοδρομίες όπου τα αποτελέσματα ήταν τα εξής:

Πανελλήνιο Αγόρια U17

1.   Κουτεντάκης  Ευριπίδης (Ν.Ο. Βουλιαγμένης)
2.   Σουφλής Λεωνίδας (Ν.Ο.  Ελληνικών Θαλασσών)
3.  Μεγαρίτης Δημήτρης  (Ν.Ο.  Κατοίκων Βουλιαγμένης)

 Πανελλήνιο Αγόρια U15

1. Αράπογλου Ανδρέας (Ν.Ο. Βουλιαγμένης)
2. Γεωργαρίου  Πέτρος (Ν.Ο. Βουλιαγμένης)
3. Αρβανίτης Θεόδωρος (Ν.Ο. Βουλιαγμένης)

Πανελλήνιο Κορίτσια (U15 & U17)

1.  Δίβαρη Κατερίνα  (Ν.Α.Ο.Βάρης Βάρκιζας
2.  Καραντινού Αλίκη (Ν.Ο. Βουλιαγμένης)
3.  Αράπογλου Ναταλία (Ν.Ο. Βουλιαγμένης)

Στην κατηγορία U13 Overall είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

1. Τσορτανίδης Λεωνίδας  Ν.Ο. Βουλιαγμένης
2. Φράγκου Βίκτορας  Ν.Ο. Βουλιαγμένης
3. Ζιντζόβας Ιάσονας  Ν.Α.Ο.Βάρης Βάρκιζας

Βραβείο μικρότερου αθλητή που τερμάτισε σε περισσότερες από τις μισές ιστιοδρομίες:

 Καρβουνιάρης Ιωάννης Ν.Ο. Κορθίου – Ανδρου

Αποτελέσματα

Φωτογραφίες Σετ 1

Φωτογραφίες Σετ 2

Φωτογραφίες Σετ 3

Φωτογραφίες Σετ 4

Φωτογραφίες Σετ 5

Φωτογραφίες Σετ 6

Αφήστε μια απάντηση »